Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 4313294

CGI, czyli Common Gateway Interface
Służy do łączenia zewnętrznych programów z serwisem WWW w celu tworzenia stron "w locie".
Zamiast ograniczenia serwera WWW do maszyny udostępniającej przechowywane dokumenty (utworzone wcześniej), CGI umożliwia tworzenie stron błyskawicznie, na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika.
Skrypty CGI mogą być używane do tworzenia różnego rodzaju aplikacji, począwszy od prostego przetwarzania formularzy, aż po zaawansowane bazy danych.
Program (skrypt) CGI może być napisany w dowolnym języku programowania (my skupimy się na Perl'u; w dziale poświęconym językowi C/C++ pokażemy jak pisać skrypty CGI w tym języku).

Czemu Perl?
Perl jest niesamowicie efektywnym narzędziem, dzięki któremu można stworzyć profesjonalne skrypty o dużo krótszym (w porównaniu z np. C) kodzie.
Doskonałe przystosowanie Perl'a do przetwarzania tekstów (wszak Larry Wall wymyślił ten język po to by ułatwił mu przetwarzanie tekstów...) czyni go bardzo użytecznym przy skryptach, które w dużej części składają się z obróbki danych tekstowych (analizy formularzy, wyszukiwania itp).

Dlaczego właśnie CGI?
CGI jest jednym z prostszych i wydajniejszych rozwiązań "dynamicznej komunikacji" z użytkownikiem. Protokół CGI definiuje standardowy sposób komunikacji z serwerem WWW oraz przeprowadzania konkretnych operacji.
Programista ma właściwie dowolność przy wyborze języka od napisania skryptu CGI. Może być to Perl, C, C++, Pascal, zwykły plik wsadowy z Dos'a, skrypt powłoki... Ważne, żeby taki język "potrafił" wypisać dane na ekranie.
Owa dowolność przy wyborze języka czyni CGI bardzo uniwersalnym narzędziem.
Tak jak zaznaczyliśmy - zaczynamy od Perl'a. Już niedługo C/C++.

Cofnij...Czytaj dalej...

Opracowanie
Zawadka Andrzej
Energosystem Web Studio

Ciekawe strony WWW
Zabudowa balkonów Warszawa
Zabudowy balkonów w systemie ramowym Warszawa, a także cena innych elementów. Profesjonalna zabudowa balkonu drzwiami przesuwanymi w Warszawie i okolicach, szklenie balkonów i loggi.
Zmniejszenie kosztów produkcji
Jesteśmy firmą konsultingową zajmującą się wdrażaniem projektów usprawniających systemy produkcyjne. Pracujemy z pasją i oddaniem wykorzystując szereg narzędzi z metodologii Lean Management. Poprawa wydajności produkcji Naszym założeniem jest nawiązanie stałej współpracy z Państwem, która będzie prowadziła do ciągłego doskonalenia i rozwoju Waszej firmy.
Tłumacz przysięgły angielski Gliwice
Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń, terminowość, poprawność merytoryczną, leksykalną i gramatyczną, poufność oraz profesjonalny wygląd i redakcję dokumentów.
Program książka przychodów i rozchodów
Program GAMMA ( KPiR ) wraz z rejestrami VAT oraz innymi powiązanymi ewidencjami - to nowoczesny program dla biura rachunkowego jak i dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. Zawsze na bieżąco z aktualnymi przepisami (VAT 2013 / VAT-7 / VAT-7K / e-deklaracje). Zgodność z przepisami VAT 2013/2014 :
Mayoral ubranka
Sklep LULA - odzież dziecięca prowadzony jest przez firmę Krywax s.c. Jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży dziecięcej od 1985 roku. Prawie 30-letnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć oczekiwania i potrzeby naszych najmłodszych klientów.
Badania wizerunkowe
Szkolenie kampanie konsulting strategia wizerunek marki employer branding.
Budowanie wizerunku pracodawcy
Wspieramy budowanie wizerunku pracodawcy, szkolenie employer branding, dzielimy się wiedzą, pokazujemy nowoczesne rozwiązania.

skrypty skrypty skrypty