Porady
FAQ
Słownik
Sonda
-- LICZNIK --
Licznik: 4313287

Co to jest JavaScript?
JavaScript jest językiem programowania dla Internetu. Pierwotnie był znany pod nazwą LiveScript, dopóki Sun Microsystems nie opublikował języka Java.
Po wprowadzeniu Javy Netscape i Sun Microsystems porozumiały się i przemianowały LiveScript na JavaScript.
Powszechnie przypuszcza się, że Java i JavaScript są tym samym albo czymś bardzo podobnym. Nie jest to prawda, jak możesz się przekonać z poniższego zestawienia.

Java i JavaScript: różnice
JavaScript
Interpretowany przez klienta
Tworzy skrypty, które mogą być bezpośrednio wstawiane do stron HTML
Oparty na obiektach
Łatwy
Java
Wykonywany przez klienta
Tworzy "aplety", które są wywoływane ze strony HTML, ale nie umieszczane w niej
Zorientowany obiektowo
Wymaga doświadczenia programistycznego

Krótko mówiąc, JavaScript jest łatwiejszy niż Java, ale Java ma więcej funkcji.
JavaScript jest bardziej kompatybilny niż Java. W tej chwili Java wymaga 32-bitowego środowiska, gdy JavaScript może być wykonywany dosłownie w każdym systemie operacyjnym.

Koniecznie musisz poznać HTML, zanim spróbujesz nauczyć się JavaScript, ponieważ skrypty JavaScript muszą być zagnieżdżane w dokumentach HTML.

Cofnij...Czytaj dalej...
Ciekawe strony WWW
Zabudowa balkonów Warszawa
Zabudowy balkonów w systemie ramowym Warszawa, a także cena innych elementów. Profesjonalna zabudowa balkonu drzwiami przesuwanymi w Warszawie i okolicach, szklenie balkonów i loggi.
Zmniejszenie kosztów produkcji
Jesteśmy firmą konsultingową zajmującą się wdrażaniem projektów usprawniających systemy produkcyjne. Pracujemy z pasją i oddaniem wykorzystując szereg narzędzi z metodologii Lean Management. Poprawa wydajności produkcji Naszym założeniem jest nawiązanie stałej współpracy z Państwem, która będzie prowadziła do ciągłego doskonalenia i rozwoju Waszej firmy.
Tłumacz przysięgły angielski Gliwice
Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń, terminowość, poprawność merytoryczną, leksykalną i gramatyczną, poufność oraz profesjonalny wygląd i redakcję dokumentów.
Program książka przychodów i rozchodów
Program GAMMA ( KPiR ) wraz z rejestrami VAT oraz innymi powiązanymi ewidencjami - to nowoczesny program dla biura rachunkowego jak i dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą. Zawsze na bieżąco z aktualnymi przepisami (VAT 2013 / VAT-7 / VAT-7K / e-deklaracje). Zgodność z przepisami VAT 2013/2014 :
Mayoral ubranka
Sklep LULA - odzież dziecięca prowadzony jest przez firmę Krywax s.c. Jesteśmy firmą rodzinną działającą w branży dziecięcej od 1985 roku. Prawie 30-letnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć oczekiwania i potrzeby naszych najmłodszych klientów.
Badania wizerunkowe
Szkolenie kampanie konsulting strategia wizerunek marki employer branding.
Budowanie wizerunku pracodawcy
Wspieramy budowanie wizerunku pracodawcy, szkolenie employer branding, dzielimy się wiedzą, pokazujemy nowoczesne rozwiązania.

skrypty skrypty skrypty